GÜVENLİK BİZİM İŞİMİZDİR
K-9 BODYGUARD - Köpek Eğitim Merkezi

Bodyguard K-9 Eğitim Merkezi SECURINET Güvenlik ve Koruma Hizmetleri A.Ş. bünyesinde faaliyetini sürdürmektedir. Türkiye'de bir güvenlik şirketi tarafından kurulmuş ilk ve tek köpek çiftliğidir. Bünyemizde 350 civarında eğitimli köpek görev yapmaktadır. 10 bin metrekare alan üzerine kurulu olan çiftliğimiz AMERİKAN ULUSAL KENNALS standartlarına göre dizayn ve inşa edilmiştir.
K-9 BODYGUARD - KÖPEK EĞİTİM MERKEZİ TARIM VE KÖY İŞLERİ BAKANLIĞI RUHSATINA SAHİPTİR.

Securinet güvencesi ile;

  • Periodik bakım anlaşmalarında çeşitli imkanlar,
  • Özel indirimler, satış sonrası servis ve garanti seçenekleri,
  • Her türlü bilgi desteği,
  • Yerinde kontrol,
  • Psikolojik test sonucu uygun köpek seçimi,
  • K-9 koruma köpeği isteyenler için risk analizi,
  • Güvenlik planlaması için destek,
  • Güvenlik şirketlerine personelli K-9 hizmeti sağlanmaktadır.


KÖPEK EĞİTİMLERİ

Yurt dışında eğitim almış ve eğitmen sertifikasına sahip uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilir. Eğitmenlerimizin temel prensibi, köpeklerin psikolojilerini bozmadan ve karakter özelliklerini yıkmadan eğitilmeleridir. Merkezimizde;

1-Temel İtaat Eğitimi:
Bu eğitim 6 aylık ve daha büyük köpeklere verilir. Köpek sol tarafta sahibi çekmeden takip komutu uygular. "OTUR", "YAT", "YAT-KALK", "YAT-BEKLE", "GEL" ve "HAYIR" komutlarını uygular. Bu eğitim köpeklerin ilkokulu olup öğrenebilirliklerini geliştirir. Tasma kontrolünde uygulanır.

2 - İleri İtaat Eğitimi:
Köpek temel itaat eğitiminde belirtilen bütün komutları tasmasız olarak yerine getirir. 9 aydan sonraki köpeklerde uygulanır.Bu eğitim ortalama 1.5 ay sürer.

3 - Alan Koruma Eğitimi:
Köpek; korunması istenen alanı, bir evin bahçesini, bir fabrika alanını, bir arabanın içini ya da garajını koruyabilir.Köpek bahçe çevresinde devriye gezer, yaklaşanlara havlar, içeri girenlere saldırır ve ısırır. Sahibinin uzaktan dur komutuyla durur. Alan koruma için köpeğin ileri itaat eğitimi almış olması gerekir.

4 - Bodyguard Eğitimi:
Köpek sahibiyle her ortamda tasmalı olarak seyreder. Sahibine yönelik bir saldırı ile karşılaşınca komut alarak veya gerekirse komut beklemeden saldırıya geçer, sahibinden aldığı "DUR" komutuyla durur. Bodyguard eğitimi için köpeğin en az temel itaat eğitimi almış olması gereklidir..

VETERİNERLİK HİZMETLERİ

Bodyguard K-9 Köpek Eğitim Merkezi'nde her türlü Veterinerlik hizmetleri (aşı, tedavi, kısırlaştırma ve diğer operasyonlar) ile hayvanların bakımı, sağlık kontrolleri başta olmak üzere dahiliye ve cerrahi tedavileri uygulamaya yönelik yeterli ekipman ve tecrübeli personele sahiptir.

PANSİYON HİZMETLERİ

K-9 Köpek Eğitim Merkezinde verilen pansiyon hizmetinde köpeklerin kaliteli, temiz, hijyenik şartlarda yaşamaları temel prensibimizdir. K-9 Köpek Eğitim Merkezinde verilen pansiyon hizmetinde köpeklerin kaliteli, temiz, hijyenik şartlarda yaşamaları temel prensibimizdir. Pansiyon hizmetinden yararlanmak için K-9 Köpek Eğitim Merkezimize gelen köpeklerin sağlık kontrolleri dikkatle yapılırak eksik olan rutin aşıları ve parazit tedavileri uygulanır.

Pansiyondaki köpeklerin günlük gezi ve kondisyon çalışmaları eğitim alanımızda eğitmenlerin gözetiminde köpeklerin cinslerine göre yapılır. Yaygın araç ağımızla İstanbul'un her yerindeki evinizden köpekler alınır, eğitim ve bakım sonrasında evinize itinayla teslim edilir.

Bodyguard K-9 Köpek Eğitim Merkezi'nde sağlıklı, aşılı yavru köpekler ve eğitimli yetişkin secereli köpekler satışa sunulmaktadır. Satışa sunulan köpeklerimiz, kendi köpeklerimiz arasından özenle seçilen damızlık köpeklerimizin yavrularıdır.

İthal köpeklerimiz uluslar arası köpek kulüpleri tarafından secerelendirilen sağlıklı köpek yavrularıdır. Gerek fiziksel güzellik gerekse sağlık kontrollerinden geçen damızlık köpeklerimiz kendi türlerinin en iyi örnekleridir. Satışı yapılan köpeklerimizin Viral köpek hastalıklarına karşı aşıları mevcuttur. Karşılaşabilecekleri hastalıklara karşı Bodyguard K-9 Köpek Eğitim Merkezi ile CAPITOL ve CARUSEL alışveriş merkezlerinde bulunan Pet-Shoplarda yavru ve yetişkin köpekler için Mamalar, Sağlık Ürünleri ve Aksesuarlar bulunmaktadır.


Resim Galerisi